Cégháborúk - Új korszak v2 (írta:Simon Zoltán)

Új korszak

 

Cégháborúk I. része

 

 

Prológus

 

A 26. század hajnalán az emberiség megteremtette a csillagközi utazás lehetőségét. Tucatnyi expedíció indult a legközelebbi rendszerekbe, nyersanyag és intelligens életformák után kutatva. A számtalan ércekben gazdag bolygót fedeztek fel, melyek később a jelentősebb bányakolóniáknak adtak otthont.

A legfontosabb felfedezések azonban az expedíciók utolsó éveiben történtek.

Az első idegen civilizáció mellyel kapcsolatot létesítettek a terriánok voltak. A nép tagjai békés természetűek voltak és mérhetetlen bölcsességgel rendelkeztek. Technológiájukat megosztották az emberekkel és nem kértek mást cserébe csak, hogy tudásukat megoszthassák másokkal. A kapcsolatteremtés után 2 évvel, már terriánok is tanítottak a földi iskolákban, mellyel nagyban elősegítették a kultúra ugrásszerű fejlődését.

A másik fontos esemény 5 évvel a terriánok felfedezése után történt. Az Androméda-köd egyik félreeső bolygóján egy, mindeddig nem látott anyagra bukkantak, melyet azonnal tygranitnak neveztek el. A ritka kristályt leginkább a hadiiparban használták, hiszen ezen anyagból készítették a hadihajók burkolatát, a katonák páncéljait, és a tygranit töltényt használó fegyverek komoly pusztítást tudtak véghezvinni.

A kristály felfedezése elhozta az első komolyabb intergalaktikus konfliktust is. A kristályra nem csak az emberiségnek fájt a foga. A Földet tygranittal ellátó bányakolóniákat sorban érték a támadások. Ekkor került sor a következő kapcsolatfelvételre: a portyákat, egy magukat croxnak nevező faj hajtotta végre. A croxok erőteljes felépítésű, gyíkszerű, agresszív lények voltak, leginkább rabszolga-kereskedők és zsoldosok. A diplomáciai kísérletek sorban kudarcot vallottak, így az emberiség kénytelen volt harcba bocsátkozni velük. A harcok elhúzódtak, mindkét oldal súlyos veszteségeket szenvedtek az összecsapások során. A croxok vérszomjas harcmodora ellensúlyozta az emberek technológiai fölényét. Azonban egy nem várt esemény döntötte el a háborút: a crox anyabolygóhoz közeli csillag szupernóvává alakult, mely elnyelte a Croxian Prime-ot. A katasztrófa után belátták, túl kevesen maradtak, hogy a háborút folytatni tudják, és mivel a kihalás szélére sodródtak, békét kötöttek az emberekkel. Cserébe egy bolygót kértek, ahol újjáépíthetik a civilizációjukat és megtaníthatnak mindent, amit a harcról tudnak.

A Croxian-Föld háború után egy hosszabb, békés korszak következett, melyet később aranykorszaknak is neveztek. További civilizációk tűntek fel a színen: a kereskedő ventiliánok, a militáns surrixok, a technológiailag fejlett kaoriaiak és a titokzatos ultridok.

50 éven keresztül tartott a béke a galaxis népei között, mely fél évszázadot technikai áttörések, kiterjesztett kereskedelem és hadiipari fejlődés jellemzett.

Az aranykorszak végét egy új faj a phayer felbukkanása hozta el, melynek támadása villámcsapásszerűen tarolta le a galaxist. Egyik bolygó a másik után került phayer kézre, és mire az ellentámadást megindíthatták volna, a fél galaxis lángokban állt.

A fenyegetés hatására a fajok úgy döntöttek, egyesült erővel küzdenek az elkövetkezendő háborúban. Megalapították az Intergalaktikus Szövetséget, és a hadmozdulataikat koordinálva megtorpanásra kényszeríttették a phayer armadát.

A háború következő évtizedeiben véres és pusztító harcok dúltak a felek között. A különböző fajok kormányai sorban dőltek meg és a népek közötti viszályok engedtek utat az ellenség előretörésének. A Szövetség a szétszakadás, míg a galaxis a pusztulás szélére került.

A romok közül, főnixként Megacégek emelkedtek fel, melyek meglepő hatékonysággal vették fel a harcot a közös ellenséggel. A következő 12 évben, az Axis Technologies vezette Cégszövetség mely elődjét, váltotta fel, súlyos csapásokat mért a megszálló erőkre, a galaxis szélére visszaszorítva azt.